Különleges gyógyitalt ad a búzafű
Talán elsőre nem gyógynövényként gondolnak az emberek a búzafűre, pedig préselt leve belsőleg és külsőleg használva is igen hatékony. Javítja az általános egészségi állapotot, de konkrét problémák esetében is alkalmazható. Ismerd hát meg a búzafüvet!
A búzafű egy időben „mindenre IS jó” csodaszerként volt számon tartva. Azonban e növény történelme sokkal régebbi, mintsem egy múló szeszély. A búzafű összerágott rostjait és kipréselt levét – egyes források szerint – ugyanis már a Sumér Birodalomban, az ókori Indiában és Egyiptomban is rendszeresen használták különböző egészségügyi problémák ellen.
Az idők során kissé a feledésbe merült ugyan, de – úgy nagyjából harminc éve – Amerikában ismét felfedezték jótékony tulajdonságait. Innen pedig csak egy ugrás volt a világhír!
Fontos tudni: a búzafű NEM fű!
Talán a neve alapján sokan azt gondolnák, hogy egyfajta fűféléről van szó, de a búzafű nem más, mint a csíráztatott és fűszálnyi magasságig nevelt búza neve. Ezt a zsenge növényt használhatjuk fel az egészségünk megtartásának és visszanyerésének érdekében.
Mire jó a búzafű leve?
A frissen préselt búzafűlé íze kissé édeskés, a színe pedig a klorofilltől harsogó zöld.
Multifunkcionális ital, gazdag fehérjeforrás, megtalálható benne az összes ásványi anyag, valamint rengeteg nyomelem, amire szüksége van az emberi szervezetnek, emellett pedig jelentős mennyiségű C, E, F, K és B-vitamint is tartalmaz.
Mindemellett többféle enzimet is kimutattak az búzafűlében a vizsgálatok során, úgymint fikocianint, proteázokat, citokróm-oxidázt, amilázt, a zsírbontó hatású lipázt, a szívizom egészségét támogató transzhidrogenázt, melatonint, és szuper-oxid-dizmutázt, ez utóbbi a sejtöregedést lassítja és gyulladáscsökkentő.
Ezeknek az enzimeknek hála, a búzafűlé fogyasztásra általános roborálásra is jó, de az energiaszintet is növeli. Klorofill tartalma javítja a sejtek oxigénellátását, élénkíti a vérkeringést és támogatja a vérképzést.
Javítja az emésztést és normalizálja a bélflórát, ezáltal erősíti az immunrendszert is. Segítséget nyújt a bőr- és légúti betegségek ellen, de a fogyókúrát is hatékonyan támogatja, míg mérsékli a fáradtságot és egyes idegrendszeri problémák jeleit.
Egyes kutatások szerint a búzafűlé rendszeres fogyasztása – kiegészítő terápiaként – javítja a fekélyes bélgyulladás, illetve a reumás arthritis tüneteit. A szájüregi problémák ellen is jó, torokfájás, rossz lehelet, fogínyvérzés és fogínygyulladás esetén alkalmazható öblögetésre-gargalizálásra, de a friss növény elrágása is jó módszer.
Fontos, hogy a megrágás után nem szabad lenyelni a búzafüvet, minden esetben ki kell köpni a maradványokat. Borogatásként sérülések kezelésére is alkalmas. Ha töredezett hajra viszik fel, egy órával a hajmosás előtt, segít a hajszálak regenerálásában, enyhíti a fejbőr viszketését is.
Így kell a búzafű levét fogyasztani
A megfelelő hatás elérése érdekében a búzafűlé elkortyolása után egy órán át nem szabad szilárd ételt fogyasztani, viszont fokozottan figyelni kell a napi folyadékbevitelre, ez segíti a méregtelenítést.
További érdekességek a gyógynövényekről